Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Instalacja Głosnikowa - TYŁ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Koledzy czy ktoś może mi podać nr pinów z etki jakie musze kupić w ASO żeby wpiąć się z tylnymi głośnikami w kostke do radia?? Rozumiem że potrzebuję 4szt. pinów??

    Pozdrawiam.
    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #52
      maxpaynemm, 000 979 133 E jeśli wystarczy Ci 1 mm2 lub 000 979 225 E jeśli potrzebujesz 2,5mm2. Potrzebujesz 4 piny, czyli dwa kabelki o podanych wyżej numerach ( każdy jest zakończony z dwóch stron pinem ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez kowal 2002
        maxpaynemm, 000 979 133 E jeśli wystarczy Ci 1 mm2 lub 000 979 225 E jeśli potrzebujesz 2,5mm2. Potrzebujesz 4 piny, czyli dwa kabelki o podanych wyżej numerach ( każdy jest zakończony z dwóch stron pinem ).
        a z drugiej strony kostki coś jest, czy też trzeba dokupić?

        Komentarz


        • #54
          mrrudzin, te kabelki z pinami wchodzą do wtyczki przy radiu, a ta bezpośrednio do radia. Do tych kabelków podpinasz kable idące z dodatkowych głośników ( trzeba je polutować ze sobą ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez kowal 2002
            mrrudzin, te kabelki z pinami wchodzą do wtyczki przy radiu, a ta bezpośrednio do radia. Do tych kabelków podpinasz kable idące z dodatkowych głośników ( trzeba je polutować ze sobą ).
            Racja, nie doczytałem.

            Czy zatem kolega mógłby podpowiedzieć jakie piny wchodzą w kostkę w drzwiach?

            Kilka osób już o to pytało - zebralibyśmy wszystko do kupy. Musze wreszcie zaopatrzyć się w Etkę :P

            Komentarz


            • #56
              Piny w słupku <męskie> ( patrząc od strony wiązki idącej z radia ) 000 979 134 E ( 1mm2 ) lub 000 979 226 E ( 2,5mm2 ).

              Piny w wiązce drzwi <żeńskie> ( patrząc od strony wiązki idącej od głośników w drzwiach ) 000 979 133 E ( 1mm2 ) lub 000 979 225 E ( 2,5mm2 ).
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #57
                Hmm,a ja troche z innej beczki.Czy w ASO,jesli np. nie zamowilismy tego w fabryce,mozna doposazyc samochod w jakis dodatkowe rzeczy np.instalacje glosnikowa tyl badz cos innego.Oczywiscie przed odbiorem auta,o ile to ma jakies znaczenie.
                Kondziu

                OCP

                Komentarz


                • #58
                  Koledzy ,

                  też przymierzam się do montażu głośników na tył mógłby ktoś zrobić takie zestawienie części które trzeba zamówić w serwisie :-)

                  pozdrawiam,

                  I.

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez kowal 2002
                    Piny w słupku <męskie> ( patrząc od strony wiązki idącej z radia ) 000 979 134 E ( 1mm2 ) lub 000 979 226 E ( 2,5mm2 ).

                    Piny w wiązce drzwi <żeńskie> ( patrząc od strony wiązki idącej od głośników w drzwiach ) 000 979 133 E ( 1mm2 ) lub 000 979 225 E ( 2,5mm2 ).
                    O to chodziło

                    Dziekuje ślicznie

                    Komentarz


                    • #60
                      kowal 2002, możesz podać jeszcze numery wtyczek i pinów do tylnych głosnikow oraz wtyczek i pinów do głosnikow wysokotonowych w klamkach? Potrzebne mi sa wtyczki i piny od strony instalacji bo gwizdki mają już wtyczkę

                      Rozumiem że w ori instalacji nie ma żadnych zwrotnic po drodze do glosników wysokotonowych w klamkach??
                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #61
                        maxpaynemm, głośnik nisko-średniotonowy: wtyczka 1J0 972 704 i kabelki z pinami do niej 000 979 133 E ( potrzeba 4 piny, czyli dwa kabelki, bo z tej wtyczki idą przewody do głośnika wysokotonowego ).
                        Wtyczka do wysokotonowego 3B0 927 712 i kabelek z pinami 000 979 132 E.

                        Dodatkowej zwrotnicy po drodze nie ma ( jest już wlutowany szeregowy kondensator na głośniku wysokotonowym - czyli zwrotnica 1-go rzędu ).
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #62
                          Panowie.

                          Wczoraj zacząłem modyfikację swojej O2 polegającą na dołożeniu ORI instalacji w tylnych drzwiach Wiem wiem.... po co? A bo poprostu....

                          Prawe drzwi zrobione, zostały lewe W sobote zrobie mała fotorelację

                          Powiem tak darowałem sobie orginalne wtyczki do głośników i piny oraz do głosniczka wysokotonowego bo dla mnie to bzdura wywalić w ASO ponad 100PLN na malutki kawałek plastiku :lol: Postanowiłem zastąpić to małymi wsówkami + izolacja termokurczliwa. Jesli ktoś jest zainteresowany info o pini i wtyczki to są podane przez kolegę Kowal2002 kilka postów wyżej

                          Koszty:

                          Ori glośniki z allegro 80zł
                          Piny do podpięcia się do kostki radia 000 979 133 E w ASO 4 piny 28zł
                          10m przewodu dobrej jakości o średnicy około 2mm - 12zł
                          Wsówki 12szt męskie i 12szt żeńskie - 3zł
                          Izolacja termokurczliwa 3zł
                          Nity aluminiowe fi 4mm - można głośniki zamocować na wkręty ale ja zdecydowałem się na nity.

                          Ewentualnie mogą się przydać spinki tapicerki 14szt na oba tylne drzwi - 17zł w ASO.
                          Niestety te które są w drzwiach lubią pękać nawet podczas delikatnego wyciągania

                          Potrzebne narzędzia:

                          Kombinerki
                          Klucz torx 20 do odkręcenia klamki.
                          Klucz torx 25 do odkręcenia rączki
                          Nitownica
                          Opalarka - ułatwia przyklejanie mat.

                          Korzystając z okazji że mialem pod ręką maty miękkie BOLLa postanowiłem troszkę wygłuszyć tylne drzwi Tak przez ten niewielki otwór głośnika da się Wystarczy pociać mate na kawałki mieszczące sie przez otwór i mozna troche środek (dolną część blachy drzwi) wylkeić. Na górnej jest naklejona ori mata ale tam też kawałek dokleiłem Przyda się oczywiście opalarka dla ułatwienia roboty

                          C.D.N........
                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez maxpaynemm
                            10m przewodu dobrej jakościo przekroju 0,35mm
                            nie będą za cieńkie :?: 2,5 mm2 były by w sam raz :!:
                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                            =================================================

                            Komentarz


                            • #64
                              endryu, kabelek jest grubszy od fabrycznych wychodzacych z radia. chyba nie ma sensu dawać grubszych bo to nie profi CA. Zwróć uwagę że ja podałem przekrój kabla w mm a nie w mm2 tak jak Ty
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #65
                                maxpaynemm, czyli nie podałeś "przekroju" tylko zapewne średnicę przewodu.
                                Fabrycznie z radia do głośników idą przewody o przekroju 1mm2 ( czyli w przybliżeniu o średnicy żyły 0,56mm ). Jeśli to 0,35mm to faktycznie średnica to twój przewód ma przekrój ok. 0,1mm2 czyli dużo za mało jak na głośnik o mocy ok. 20 W.
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • #66
                                  Hej.Wiem ze to temat o glosnikach na tyl,ale ja mam pytanko o przednich.Jestem niezadowolony z nich i chcialbym je wymienic .Jak to sie ma do gwarancji auta ?
                                  Kondziu

                                  OCP

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    kowal 2002, może faktycznie cos popiep..... ale wierz mi że przekrój tego kabla jest wiekszy niż tego fabrycznego który ma 1mm2.


                                    edit:

                                    Właśnie zmierzyłem suwmiarką grubość samej plecionki (bez izolacji) ma około 2mm-2,1mm

                                    Czy to wystarczy i zadowoli wasze gusta?
                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      maxpaynemm, czyli masz kabelek o przekroju 2,5mm2 - taki jak być powinien .
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez maxpaynemm
                                        Czy to wystarczy i zadowoli wasze gusta?
                                        ale te głośniki mają Tobie grać czystym dźwiękiem
                                        A jak Ty jesteś zadowolony to i my też :diabelski_usmiech
                                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                        =================================================

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          kowal 2002, możesz jeszcze podać jak wpiąć się w kostkę radia?? Masz może rozpiskę lub foto (schemat) w które miejsce w kostce radia mają iść moje piny od tylnej instalacji??

                                          Dzięki!!
                                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Rozpiskę znajdziesz na obudowie radia

                                            piny w prawym dolnym rogu każde oznaczenie składa się z 3 symboli.
                                            R - prawy
                                            L - lewy

                                            F - przód
                                            R - tył

                                            + polaryzacja podłączenie do głośnika
                                            - polaryzacja podłączenie do głośnika (+ i - powinien być też na obudowie głośnika)

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Witam,

                                              niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Octavii I FL z 2004r. w wersji Rider.

                                              Chcę założyć głośniki w fabrycznych miejscach po bokach tylnej półki. Z tematu dowiedziałem się, że wchodzą tam głośniki 130mm. Pytanie jaki mnie nurtuje to w jaki sposób podciągnąć przewody z tyłu auta do radyjka. Myślałem, żeby puścić je progiem po stronie pasażera. Jak zdemontować te plastikowe listwy przy progach? Może polecicie jakiś inny sposób ułożenia instalacji?
                                              Nagłośnienie będzie podpięte pod zwykłe, nieSkodowe radio z mp3, nie jestem melomanem, nie potrzebne mi wygłuszanie drzwi etc.

                                              Pytania z serii "po co" proszę zostawić dla siebie. Po prostu chcę mieć głośniki z tyłu.
                                              Były:
                                              Toyota Corolla 1,3 benz
                                              Renault Megane 1,6 16v LPG
                                              Jest:
                                              Skoda Octavia I FL 1,9 TDI

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Koledzy , czy ktoś może podać numery serwisowe gotowych kabli do wpięcia tylnych głośników w octavii ( kable w załączeniu na zdjęciu )

                                                pozdrawiam,

                                                Irka

                                                [ Dodano: Czw 14 Cze, 12 15:21 ]
                                                c.d.
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Moja wizja audio to 4-o kanałowy wzmacniacz, którego 2 kanały zasilą głośniki, a 2 głośnik niskotonowy (tzw. subwoofer) umiejscowiony w bagażniku. Przednie głośniki chciałbym wymienić na jakieś porządne (myślę o skandynawskich DLS'ach). I tu mam wątpliwość:
                                                  - czy ma sens montowanie ori głośników z drzwi przednich do drzwi tylnych ?
                                                  Radyjko pozostaje oryginalne: Swing. Mam czujniki cofania oraz zestaw głośnomówiący i nie zamierzam tego ruszać.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez Arni2012
                                                    czy ma sens montowanie ori głośników z drzwi przednich do drzwi tylnych ?
                                                    Nie.

                                                    DLS dobry wybór, tylko które konkretnie?
                                                    Jak chcesz zrobić raz z a dobrze a nie tak jak ja poprawiać audio (tymczasem z przodu mam Morel Tempo 6) to wrzuć to:
                                                    Link

                                                    Jeśli chodzi o wzmacniacz to jest takie rozwiązanie co po CAN się wpina ale zapomniałem nazwy, Nexus6 tu zajrzy to Ci podpowie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X